Masopustní průvod

27.02.2014 17:32

Vážené členky, vážení členové SDH Obora,

obracím se na vás se žádostí o vaši účast na letošním masopustním průvodu. Jen úvodem přikládám podrobnosti o této události:

"Termín masopustního úterý v roce 2014

Kdy se vlastně slaví masopust, kterému se na Moravě říká fašank, fašinek nebo ostatky?

Docela dlouho: Období začíná po svátku Tří králů, tedy 7. ledna. Stanovení termínu závěrečného dne — masopustního úterý před Popeleční středou — je tak trochu matematicko-astronomická úloha.

Popeleční středa totiž nemá své pravidelné datum. V každém případě zahajuje čtyřicetidenní postní období před Velikonocemi. Jejich termín se zase řídí datem prvního jarního úplňku — první neděle po něm je velikonoční.

V roce 2014 připadá termín masopustního úterý na 4. března a dále takto:

• 2015 — 17. února
  • 2016 — 9. února
  • 2017 — 28. února
  • 2018 — 13. února
  • 2019 — 5. března"

Jak všichni víte, odvíjí se místní masopustní průvod od dalších kulturních událostí a od časových možností členů sboru. Rovněž s přihlédnutím ke kapacitě  půjčovny paní Králové byl vybrán termín masopustního průvodu obcí na sobotu 15. března, přičemž sraz účastníků bude v klubovně SDH ve 12:00 hodin a průvod vyrazí v 12:30 hodin.

Vaši případnou účast prosím sdělte krátce emailem či smskou. K dispozici bude 10ks masek.

Předem děkuje za váš čas a na setkání v maskách se těší

Erik Vyhlídal